För dig som söker det lilla extra
Semesterhus för 6-8 personer.
Villa Alba är en nybyggd villa med mycket tilltalande exteriör och välplanerad interiör på hela 400m². Här erbjuds ett modernt semesterboende med smart design som gör semestern extra trivsam. Huset är genomtänkt och stilrent inrett med gott om plats för upp till 8 personer, inte minst med sina 4 sovrum och 5 badrum. Från husets alla plan har man en fantastisk utsikt över havet och den vackra grönskande omgivningen.
Beläget i den mysiga orten Promajna med bara 400 m till den vackra stranden, är detta det perfekta semesterhuset för en oförglömlig semester.
Huset
Stor och lyxig villa för 6-8 personer med balkong och terrass.
På bottenvåningen finner du ett elegant sovrum med en tillhörande terrass som bjuder in till avkoppling. Här finns också inglasad bastu och ett välinrett träningsrum med generösa fönsterpartier och angränsande terrass.
När du stiger in på entréplanet möts du av en öppen och luftig atmosfär som genomsyrar hela planlösningen. Den rymliga matplatsen och det generösa vardagsrummet blir naturliga samlingspunkter, där det finns gott om utrymme för alla att trivas. Köket är modernt och välutrustat med bland annat diskmaskin, spis, kylskåp, frys, mikro, kaffebryggare, vattenkokare m.m.
På andra våningen finner du två modernt utformade sovrum, vardera med ett eget badrum. Båda sovrum har dubbelsäng, tv och balkong med havsutsikt.
På tredje våningen finner du det fjärde sovrummet. Rummet är utrustat med en dubbelsäng, en tv och en balkong som ger dig enastående havsutsikt.
Bad
Uppvärmd pool (20m² och 150 cm djup), jacuzzi och klapperstensstrand.
Övrigt
Totalt 400m². Byggt 2020. Totalt 2 hus. Antal gäster: 8 personer. Villa Manager finns tillgänglig. Husets el drivs till viss del av egenproducerad solenergi, från solceller som är placerade på taket. Gratis Wi-Fi. Sängkläder och handdukar samt avresestädning ingår, dock ej städning under veckan. Hårfön, strykjärn, spjälsäng, barnstol finns att tillgå. Terrass med utemöbler, solstolar och grill. Privat parkering. Husdjur och rökning ej tillåtet. Incheckning kl.16:00, Utcheckning kl. 10:00
Säkerhetsdeposition (betalas på plats)
Det är obligatoriskt att gästen lämnar en deposition på 500 € (kontant) vid ankomsten, detta får gästen tillbaka vid utcheckning om ingen skada skett i huset.
Vi hyrde Villa Alba. Superfin villa som hade allt man kunde önska.
Mycket fint hus med bra faciliteter.
Villa Alba överträffade mina förväntningar.