Med grönskan runt hörnet och havet för ögonen
Semesterhus för 6 personer.
Två identiska villor med utsikt över havet – perfekt för en eller två familjer!
Nybyggda Villa Antonio ligger på en lugn sluttning med olivträd, strax ovanför Makarska, och bjuder på fantastisk utsikt över det azurblå havet. Endast 1 km bort hittar du den fina stranden Ratac. Här finns två fristående hus intill varandra, som kan hyras var för sig eller tillsammans – perfekt för en större grupp eller två familjer som reser tillsammans men vill ha varsitt boende. Varje hus rymmer upp till 6 personer och består av två våningsplan med:
- Tre sovrum med tillhörande badrum
- Ett rymligt vardagsrum med öppen kökslösning
- En uppvärmd utomhuspool och grillplats
Koppla av i en solstol på terrassen, njut av de storslagna vyerna och ta ett svalkande dopp i poolen eller havet. Avsluta dagen med en grillmiddag i solnedgången – en semester att minnas!
Husen
Båda husen har totalt 3 sovrum. Alla sovrum har dubbelsäng och eget badrum i direkt anslutning. På övervåningen finns en rymlig balkong där man kan njuta att den fängslande utsikten.
Bottenvåningen har en öppen och luftig planlösning. Köket är stilrent och välutrustat med allt man behöver. Den rymliga matplatsen och det stora vardagsrummet har gott om plats för alla.
Härifrån har du direkt utgång till den stenbelagda terrassen med pool, utemöbler och grill.
Observera: Bilderna är endast för referens. Det finns två likadana villor bredvid varandra, med enda skillnaden i inredningen. Du får besked om vilken du har bokat i bekräftelsen.
Bad
Uppvärmd pool ( 2,5 x 8,5 m) 1,5 m djup.
Övrigt
Antal gäster: 6 personer. Totalt 160m². Tvättmaskin, diskmaskin, kaffemaskin, mikro, hårfön, lakan, handdukar. Parkering. Avresestädning ingår, dock ej städning under veckan. Rökning ej tillåtet.